REZULTATE CN INTERSTILURI, 28.02.2015, RM. VALCEA

Clubul nostru s-a deplasat cu 6 sportivi si a obtinul urmatoarele rezultate:

Locul I – Mihalache Cristian – seniori -84 kg
– Ungureanu Andrei – cadeti – 52 kg
– Echipa de junori + cadeti
( Marin Cristian, Ungureanu Andrei,
Baltaretu Marius, Comanescu George)

Locul II – Radu Valentin -seniori – 60 kg
– Baltaretu Marius -juniori – 61 kg
– Mihalache Cristian cu Echipa
Dinamo Bucuresti

BRAVO !

CN INTERSTILURI 28.02.2015

REZULTATE CAMPIONATUL NATIONAL DE KARATE SHITO RYU 2015

REZULTATELE CLUBULUI SPORTIV SCORPION BUCURESTI LA CAMPIONATUL NATIONAL DE KARATE SHITO -RYU, IZVORANI 14.02.2015 CN SHITO-RYU 2015 Locul I - Manica Robert, Anghel Mihai, Smeu Alexandra, Pavel Livia, Parvu Nicolae, Baltaretu Cosmin, Petre Mario, Ungureanu Andrei, Marin Cristian, Radu Valentin. Locul II - Manica Antonia, Manica Briana, Manica Andreea , Moise Leonard, Marin Orlando, Mihalache Dorel Locul III - Dragan Robert, Comanescu Stefan, Comanescu George, Baltaretu Marius, Cernea Ionut FELICITARI SPORTIVILOR !

CUPA SCORPION, EDITIA A VII – A, 6 DECEMBRIE 2014

60626_856724057704957_7141581045871415609_n        14599_856727601037936_7934759878361382636_n  10850325_856724151038281_6818472838939350436_n        10173656_856724107704952_3095767346160823977_n  
Cupa Scorpion ajunsa la editia a VII-a, anul acesta, a strans peste 300 de sportivi de la 25 de cluburi din Bucuresti si din tara. Este cel mai mare
numar de sportivi participanti din istoria competitiei.Au fost prezenti sportivi atat din Federatia Romana de Karate , cat si din Federatia Romana
de Karate WKC. Concursul s-a desfasurat in data de 6 decembrie, la sala de lupte a Liceului cu Program Sportiv Mircea Eliade,  pe trei suprafete, la
trei probe (Makiwara, Kata si Kumite).
La festivitatea de deschidere au participat 30 de arbitri si urmatorii invitati speciali:
Domnul Octavian Amzulescu- presedintele Federatiei Romane de Karate, Shihan Vasile Manea - Vicepresedinte al FR Karate, Shihan Florentin
Marinescu- Presedinte al Federatiei  Romane de Arte Martiale, sensei Banutoiu Nicolae.
Tot in calitate de invitat special a fost prezent si Radu Valahu, care a si oficiat o parte din premiere.
Evenimentul a fost transmis on-line integral, in premiera pentru o Cupa Nationala.
Sportivii au primit diplome, medalii,tricouri si trofee, calendare si brelocuri, toate personalizate.

Rezultate CN SHITO-RYU SI CUPA ROMANIEI 8.11.2014

In acest weekend SCORPIONII au participat la Campionatul National de karate Shito-ryu si Cupa Romaniei unde au obtinut 10 medalii de aur, 6 de argint si 2 medalii de bronz, dupa cum urmeaza: Medalie de aur: 1.Mihalache Cristian 2.Marin Crisitian 3.Ungureanu Andrei 4.Baltaretu Cosmin 5.Petre Mario 6.Comanescu Stefan 7.Manica Briana 8.Manica Antonia 9.Manica Robert 10.Marin Orlando Medalie de argint: 1. Baltaretu Marius 2.Ionita Robert 3.Manca Andreea 4.Parvu Nicolae 5.Dragan Robert 6.Echipa Cadeti si juniori (Ungureanu Andrei, Marin Cristian, Baltaretu Marius) Medalie de bronz: 1. Radu Valentin 2. Smeu Alexandra FELICITARI! www.scorpionkarate.ro 10690162_813660778679562_5079254058352872322_n

Rezultate CS SCORPION BUCURESTI la CN WKF Minicadeti, cadeti si U21 18.10.2014

Sambata 18.10.2014, 11 dintre sportivii CS Scorpion Bucuresti, au participat la CN WKF pentru minicadeti, cadeti si U21 unde au obtinut 3 medalii de aur, o medalie de argint si inca 4 de bronz, dupa cum urmeaza: Locul I - Marin Cristian - cadeti - 63 Kg - Ungureanu Andrei - minicadeti - 52 kg - Baltaretu Cosmin - minicadeti - 40 kg Locul II - Comanescu George - mincadeti - 35 kg Locul III - Radu Valentin - U21 - 67 KG - Baltaretu Marius - U21 - 61 KG - Parvu Constantin - minicadeti -35 kg - Comanescu Stefan - minicadeti -40 kg Felicitari! 1618362_733506073369390_6692585957821481973_o 1978511_733504616702869_2919521547182816339_o 1966222_733505653369432_7887603334099516537_o 10733750_733506503369347_388616061961673882_o

Cupa Rapid. 6.09.2014

Rezultate CS SCOPION BUCURESTI la Cupa Rapid. 6.09.2014 10577688_806945652682798_221610206_o Locul I - Manica Antonia, Baltaretu Cosmin, Comanescu Stefan, Anghel Mihai, Manica Robert, Echipa Rotativ Feminin(Manica Briana, Smeu Alexandra, Pavel Livia), Echipe Rotativ Masculin( Ungureanu Andrei, Ciumatu Marius, Comanescu Stefan) Locul II - Pavel Livia, Dragan Robert, Parvu Constantin, Moise Leonard, Ionita Robert, Ungureau Andrei, Marin Cristian, Leonte Mihaela Locul III - Ionita Robert, Comanescu George, Manica Briana, echipa rotativ masculin 10- 12 ani  (Cernea Alexandru, Moise Leonard, Petre Mario) Felicitari!

CS Scorpion 2014 CS SCORPION BUCIRESTI va participa vineri 11.07.2014 la o demonstratie pe Arena Nationala in pauza meciului dintre Steaua Bucuresti si Astra Giurgiu. Alaturi de CS SCORPION vor mai fi prezente si urmatoarele cluburi: CS Echipa Campionilor, CS Legiunea a XIII-a, CS Dinamo Bucuresti, CS Contact, CS Dragon, CS Geea Sport, CS Otopeni, CSS4, CS Sagitarius, CS Okinawa si CS Targoviste. Multumesc antrenorilor si parintilor care au raspuns pozitiv la apelul nostru!