CAMPIONATUL NATIONAL DE KARATE INTERSTILURI

09.04.20022, RM. VALCEA

In data de 09.04.2022, CS SCORPION – CSS DINAMO, a participat cu 13 sportivi la Campionatul Național de Karate Interstiluri, la Rm. Vâlcea. A fost cel mai puternic concurs national dar si cel mai lung, terminandu-se la ora 01.40 noaptea. Noi am si închis concursul , având un reprezentant care a câștigat ultima categorie din program, seniori -75 kg. Doi dintre sportivii noștri, Comănescu Stefan si Cernea Alexandru au câștigat categoriile lor atâta U21 ( -67kg si -75 kg), cât și la seniori.Astfel, am obtinut 5 medalii de aur si 4 medalii de bronz, după cum urmează:

Medalii de aur :

Manica Briana – junioare -59 kg , Comănescu Ștefan – U21 -67kg si Seniori -67kg , Cernea Alexandru – U21 – 75 kg si Seniori -75 kg

Medalie de bronz:

Manica Antonia – cadete +54 kg, Moise Leonard- juniori +76 kg, Pavel Livia – U21 -68kg, Dragan Robert – juniori -61 kg.

De precizat este, ca aproape toți sportivii noștri au dubla legitimare cu CS Dinamo București. Felicitări tuturor!