CAMPIONATUL NATIONAL DE KARATE SHTO-RYU TRADITIONAL, 26.10.2019, IZVORANI

October 28, 2019 in Uncategorized

In data de 26.10.2019, CSS DINAMO – SCORPION Bucuresti, a participat la Campionatul National de Karate Shito-ryu Traditional, ce s-a desfasurat la Izvorani, unde a obtinut 15 medalii de aur, 11 de argint si 12 medalii de bronz. Sportivii au fost condusi de la colt de catre Marin Cristian, Ungureanu Andrei si Marian Manea.
Premiantii sunt :

Medalie de aur:
Manica Briana -shobu sanbon,
Comanescu Ștefan -shobu ippon și shobu sanbon,
Constantin Rais – shobu ippon,
Gheorghe Maya – shobu ippon,
Cernea Alexandru – shobu sanbon ,
Marin Cristian – shobu sanbon seniori, shobu ippon U21, shobu sanbon U21,
Moise Leonard – shobu sanbon,
Echipe feminin cadete (Smeu Alexandra și Manica Briana), Echipe juniori masculin (Moise Leonard),
Echipe seniori masculin(Marin Cristian),
Echipe copii 2 masculin (Constantin Rais, Danila Davis și Sandu Luca)

Medalie de argint:
Smeu Alexandra – shobu ippon și shobu sanbon,
Păun Andrei- shobu sanbon,
Danila David – shobu ippon,
Marin Cristian – shobu ippon seniori,
Baltaretu Cosmin – shobu ippon și shobu sanbon,
Badea Cătălin,
Echipe seniori masculin (Cernea Alexandru),
Echipe juniori masculin (Baltaretu Cosmin, Comanescu Ștefan și Petre Mario),
Echipe copii 2 masculin (Pascu Ștefan, Enus Luca și Coporan Antonio)

Medalie de bronz:
Cernea Alexandru – shobu ippon,
Mănică Briana – shobu ippon,
Pascu Ștefan – shobu ippon,
Pascu Daniel shobu ippon,
Stoian Andreea shobu ippon,
Coporan Antonio – shobu ippon,
Enus Luca – shobu ippon,
Moise Leonard – shobu ippon,
Badea Cătălin, shobbu ippon
Echipe minicadete feminin (Stoian Andreea, Gheorghe Maya și Manica Antonia),
Echipe minicadeti masculin (Păun Andrei și Pascu Daniel)

Felicitari tuturor!

International Contact Open, 20.10.2019

October 28, 2019 in Uncategorized

In data de 20.10.2019 CS SCORPION BUCURESTI- CSS DINAMO BUCUREȘTI, a participat cu 34 de sportivi la Bucharest Contact Open, la sala Apollo, unde a obținut 11 medalii de aur, 2 medalii de argint si 15 de bronz. Sportivii au fost indrumati de la colt de catre Marin Cristian si Ungureanu Andrei. Medaliatii sunt: Medalie de aur Pascu Daniel- kata Enus Luca -Kumite Ciobanul Mateia- traseu Dumintru Alexandru- traseu Vitelaru David- traseu Moise Leonard- Kumite WKF Individual Cernea Alexandru- Kumite WKF Individual si OPEN Mănică Antonia - Individual și OPEN Comănescu Stefan- kumite WKF Individual
Medalie de argint Iordache Valentin- traseu Moise Leonard- Kumite WKF Individual Ciocoi Mihaela - kumite WKF Individual Medalie de bronz Stoian Andreea- kumite Stoian Alexandra- traseu si kumite Penescu Andreea- kumite Filip Roxana- makiwara Ciobanu Mateia- makiwara Popescu Eduard- makiwara Iordache Valentin- makiwara Iordache Larisa- kumite wkf Dumintru Alexandru- makiwara Constantin Rais- kumite Mihalache Yanis- traseu Cernea Alexandru - kumite wkf individual Smeu Alexandra - kumite OPEN Paun Andrei - kumite indidual Felicitări tuturor!