CUPA DISTRICT 6, 05.11.2022, BUCURESTI

CS SCORPION BUCURESTI a participat in data de 05.11.2022 la Ediția I a Cupei “District 6”, eveniment cu 650 de sportivi din 26 de cluburi, la nivel național.

Sportivii au fost conduși de la colt de către instructorii clubului, Cristi Mihalache, Andrei Ungureanu, Cristian Marin si Robert Dragan.

Clubul nostru a fost reprezentat si de către Alexandra Smeu , Livia Pavel, Briana Manica si Catalin Dumitru in calitate de arbitri.

Am obținut 6 medalii de aur , 6 medalii de argint si 17 medalii de bronz, după cum urmează :

BUCHAREST CONTACT OPEN , 30.10.2022

CS SCORPION BUCURESTI a participat in data de 30.10.2022 la Bucharest Contact OPEN cu 24 de sportivi , obținând 4 medalii de aur , 5 medalii de argint si 6 medalii de bronz . Evenimentul a fost unul de amploare, adunând peste 800 de sportivi din 4 tari.

Sportivii au fost conduși de la colt de către instructorii clubului, Cristi Mihalache, Cristian Marin si Livia Pavel.

De asemenea, clubul a fost reprezentat si de către Alexandra Smeu si Catalin Dumitru in calitate de arbitri.

CAMPIONATUL MONDIAL DE KARATE WKF , 26-30.10.2022, KONYA, TURCIA

Clubul nostru a obținut un loc 7, la Campionatul Mondial de Karate WKF, Konya 2022, prin Antonia Manica, după 5 meciuri, fiind cea mai buna clasare din delegația României, la kumite.

De asemenea, Briana Manica a avut un parcurs onorabil, oprindu-se in turul 3 al competiției.Alex Cernea , a părăsit concursul in primul tur. Acest concurs este cel mai puternic eveniment la nivel mondial, cu 192 de tari participante, cu câte un reprezentant din fiecare țara si un total de 1685 de sportivi aliniati la start. Mulțumim antrenorilor de lot, care au ghidat de la colt, sportivii.

De menționat ar fi si ca sportivii au dubla legitimare cu CSS Dinamo si CS Dinamo Bucuresti.